Prestij Puan Düzenlemesi

Prestij puanı iyi kötü dengesidir. Gerçekleştirdiğiniz etkinlikler prestij puanınızı belirler.

Gerçekleştirdiğiniz etkinliklerden sorunlu olanları eğer sistem tarafından otomatik iade edilirse prestij puanınız bir miktar düşecektir.

Yaptığınız başarılı etkinlikler ve sorunlu etkinlikleri zamanında iade etmeniz puanınızı yükseltecektir. Puan hesaplaması etkinlik başına 1 puan şeklindedir ve levelinizle çarpılır.

Örneğin level 1 üyenin 10 etkinliği , 10 (10x1) prestij puanı kazandırır. ..

YouTube’ta En Fazla İzlenen Video Türleri

İlk zamanlar yazılı olarak gün geçtikçe gelişmeye başlayan internet sistemi, günümüzde hız ve kota üzerine yapılan düzenlemeler ve iyileştirmeler ile birlikte, görsel ağırlılık bir evrim gelişimini tamamlayarak karşımıza çıkıyor.

İnterneti yoğun bir şekilde işgal eden video içerikleri özellikle de YouTube desteği ile arttı ve neredeyse internet düzeyinin büyük bir kısmını eline almış oldu. Bu durum üzerine insanlar kendi hesaplarını oluşturarak YouTube gibi dev sistemlerde kendi videolarını..

YouTube Üzerinden Canlı Yayın Nasıl Yapılır ?

Web dünyasında sürekli gelişen teknoloji ve insanların yeni alışkanlıkları üzerine artan talepler çoğalmaya başladı. YouTube gibi dünyaca ünlü dev bir video platformu üzerinden her gün yayına alınan yüz binlerce yeni videolar çığır açarken, aynı zaman da canlı olarak yayın yapma özelliğinin de aktif edilmesi kullanıcı kitlesini daha da kılıcı bir yana itti.

Facebook gibi dünya devi bir sosyal ağın Skype ile anlaşmaya vararak canlı yayın ve canlı görüşme gibi etkinliklerin yapılması, Google’..

Youtube Tarihi

İnternet kullanıcıları her gün onlarca video izliyor ve müzik dinliyor. Video izleme ve müzik dinleme gibi istekler doğrultusunda dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube’a giriş yapmaktadırlar.

Tek bir tıkla dünya genelinde yüz milyonlarca aktif kullanıcıya ait kanallardaki videolara ulaşabiliyoruz. Güvenilir ve hızlı altyapısı ile dikkatleri üzerine çeken YouTube tarihi hakkında sizlere kısaca bilgiler aktaracağız.

YouTube’un Kuruluşu

Tıpkı Google gibi ve daha..

YouTube Hakkında

YouTube, bir video barındırma web sitesidir. Merkezi Amerika Birleşik Devletleri'deki San Bruno, Kaliforniya şehrindedir. 15 Şubat 2005'te 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuştur. Kasım 2006'da Google tarafından 1.65 milyar dolara satın alınmıştır.

Günümüzde Google'ın yan kuruluşlarından biri olarak faaliyetine devam etmektedir. Site, kullanıcılarına video yükleme, izleme ve paylaşma imkanı sunmaktadır. Medya şirketleri ve kullanıcı üretimi videoların gösterimi için WebM, H.264 ve Ado..

Whatsapp Destek