YouTube’ta En Fazla İzlenen Video Türleri

İlk zamanlar yazılı olarak gün geçtikçe gelişmeye başlayan internet sistemi, günümüzde hız ve kota üzerine yapılan düzenlemeler ve iyileştirmeler ile birlikte, görsel ağırlılık bir evrim gelişimini tamamlayarak karşımıza çıkıyor.

İnterneti yoğun bir şekilde işgal eden video içerikleri özellikle de YouTube desteği ile arttı ve neredeyse internet düzeyinin büyük bir kısmını eline almış oldu. Bu durum üzerine insanlar kendi hesaplarını oluşturarak YouTube gibi dev sistemlerde kendi videolarını yayınlayarak izleyici kitlesini yükseltiyor.

Kimi firmalar ürünlerini tanıtırken, kimileri ise fenomen bir üne sahip olabilmek için YouTuber olma yolunda ilerliyor. Fakat YouTube gibi dev bir platformda bulunan milyarlarca videoya hangi tür video atmakta zorlanan birçok kullanıcı bulunuyor. Konumuzun devamında böyle bir problem yaşayan arkadaşlar için önerilerde bulunduk.

YOUTUBE’TA EN FAZLA İZLENİLEN VİDEO TÜRLERİ NELERDİR?

Ürün İnceleme Videoları

Tüketicilerin %60’ı sahip olmak istedikleri bir ürünün daha uygun fiyatlarla alınabilmesi için internet üzerinden araştırmalar yapmakta. Buna yönelik birçok marka kendi ürünlerini tanıtmak için video formatında içerikler oluşturarak yayınlıyor. Ek olarak birçok YouTuber veya benzeri kullanıcılar aldıkları bir ürün hakkında düşüncelerini, deneyimlerini, eksilerini ve artılarının tamamını videolarda belirterek insanlara yardımcı oluyor. Bu konuda özellikle de akıllı telefon, bilgisayar veya tablet gibi ürünler bu ürünlerin başında geliyor.

How-To / Nasıl Yapılır Videoları

Son kullanıcılar için oldukça popüler bir konu olan “nasıl yapılır” kategorisi en çok tercih edilip izlenilen videolar arasında yer alıyor. Daha önceleri sadece teknoloji üzerine ayın yapan kişiler tarafından sunulan bu örnekler, günümüzde ise birçok blogger ve kurumsal bloğa sahip olan birçok firmanın yapmakta olduğunu görüyoruz. Ek olarak buna benzer birçok video örneğine de YouTube’ta rastlamak mümkün.

Oyun Oynama Videoları

Şüphesiz internette gezinenlerin birçoğu bilgisayar oyunları oynamayı seven kitlelerden oluşuyor. Buna ek olarak birçok kişinin oyunlar hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilmek adına veya eğlence amaçlı olarak da takip ettiği birçok oyun tanıtım içeriklerine sahip kanalları izlemeye almakta. Sizlere son olarak önereceğimiz video türlerinden biri de oyun oynama videoları olmaktadır.