YouTube ile Para Kazanma

Kitle gelirden önemlidir
Kârlı bir YouTube kanalı için sadık ve aktif bir topluluğa sahip olmak ve düzenli olarak reklamverenlere uygun, mükemmel videolar yüklemek gerekir. Çoğu içerik üretici, kanallarından para kazanabilmek için önce kitlelerini genişletmeleri ve izleyicilerin seveceği tutarlı videolar üretmeleri gerektiğini fark ediyor.

Program ülkelerinde sunulduğu sürece tüm YouTube içerik üreticileri YouTube İş Ortağı Programı'na katılmak için başvurabilir. Son 12 ayda 4.000 saatlik izlenme süresine ve 1.000 aboneye ulaştığınızda etkinliklerinizin politikalarımıza uygun olup olmadığı incelenir. Herhangi bir sorun yoksa YouTube İş Ortağı Programı'na katılıp içeriğinizde reklam yayınlamaya başlayabilirsiniz. Bu eşik, yalnızca kurallara uyan içerik üreticilerin gelir elde ettiğinden emin olmamızı sağlar.

Para kazanmak için kanalınızı düzenleyin
Hedefiniz ister videolarınızı hazırlamak için harcadığınız paranın bir kısmını geri kazanmak ister sürdürülebilir bir işletme haline gelmek olsun, YouTube'un platformu başarılı videolarla para kazanmanıza olanak sağlar. Not: Reklam yayınlamaya uygun olmaları için videolarınızın YouTube'un reklamverenlere uygun içerik kuralları'na uymaları gerekir.

Kanalınızı para kazanmaya hazırlama:
1. Adım: İçerik Stüdyosu'ndan kanalınızın para kazanma özelliğini etkinleştirin.
2. Adım: Para kazanmak ve para kazandıran videolarınızın ödemesini almak için YouTube kanalınızı bir AdSense hesabına bağlayın.
3. Adım: Size para kazandırabilecek video türlerini ve farklı reklam biçimlerini öğrenin.
4. Adım Videolarınız için Reklamlarla para kazanı seçin. Daha sonra, YouTube Studio uygulamasında ve video yöneticisinde istediğiniz reklam biçimlerini ve videoları belirleyin.
5. Adım: Yükleme yaparken videolarınızın YouTube'un reklamverenlere uygun içerik kurallarına uyduğundan emin olun ve politikaları kabul etmek için onay kutusunu işaretleyin. (Bu kurallara uygun olmayan içerik yüklemek istiyorsanız video özelinde reklamları kapatmanız gerekir.)